Uroda, styl i ubrania

Każdy z nas wygląda inaczej. O jednych możemy powiedzieć, że są ludźmi pięknymi, zgrabnymi, przykuwającymi wzrok innych, natomiast inni są jakby niewidoczni, nie wyróżniający się z tłumu. Są ludzie otyli, których sylwetka pozostawia wiele do życzenia, ale i ludzie szczupli, którzy we wszystkim co założą wyglądają nienagannie. Powinniśmy zadbać o naszą urodę. O ile nie mamy wpływu na niektóre rzeczy, na przykład na nasz wzrost, o tyle o inne rzeczy, takie chociażby jak nasza waga możemy się zatroszczyć, możemy wpływać. Czasami jest to bardzo trudne, jednak nie możemy się poddawać, nie możemy machnąć ręką i być obojętnym na to, jak wyglądamy. Każdy człowiek niezależnie od płci, od wieku powinien o siebie zadbać. A przecież potrzeba tak niewiele, by wyglądać dobrze, by podobać się i sobie i innym. Nauczmy się tego, by mieć wyczucie stylu. A tego można się nauczyć. Musimy tylko nieco zaangażować się w modę, musimy zadbać o naszą urodę, o nasz wygląd. A wtedy naprawdę będziemy wyglądać perfekcyjnie, niezależnie od okazji.

Każdy z nas powinien wypracować sobie swój styl ubierania się. Niektórzy z całą pewnością są ciekawi, co oznacza posiadanie własnego stylu i co trzeba zrobić, by ktoś inny powiedział o nas, że taki styl mamy. Moda jest tematem bardzo złożonym, elastycznym i dopasowującym się do pewnych trendów. Podobnie jest ze stylem ubierania się. Jedni kochają styl sportowy, inni wolą klasyczną elegancję. Są ludzie, którzy chodzą w garniturach, ale i tacy, którzy nie rozstają się z dżinsami. Styl ubierania się to sposób komponowania strojów, to rodzaj ubrań, jakie zakładamy na siebie każdego dnia. Nie chodzi o to, by zakładać cokolwiek, co akurat przypadkowo wyjmiemy z szafy. Musimy wiedzieć, w czym wyglądamy dobrze a co nie jest dla nas. Niektórzy ubierają się w stroje bardzo charakterystyczne, dobierają do tego ciekawe dodatki. Jeżeli kogoś możemy rozpoznać po stroju, jeżeli styl, w jaki ta osoba się ubiera jest bardzo charakterystyczny, ale jednocześnie pasujący do jej charakteru i sposobu bycia wówczas mówi się o takiej osobie, że ma swój własny styl.

Każdy z nas w szafie ma wiele ubrań. Są to stroje na wszystkie okazje. Mamy ubrania, jakie zakładamy na co dzień, muszą być wygodne i ładnie wyglądać. Mamy kreacje okazjonalne, na przykład balowe suknie, garnitury. Musimy wiedzieć, co na jaką okazję założyć, w co się ubrać, by nie wyglądać śmiesznie, by niepotrzebnie nie zwracać na siebie uwagi chociażby z powodu dziwacznego czy niedopasowanego stroju a jednocześnie wyglądać dobrze, ładnie, odpowiednio. To, w co się ubieramy zależy między innymi od naszego gustu i stylu ubierania się. Ważne jest to, by nasz styl, nad którym pracujemy przecież całymi latami nie był nijaki, byśmy my nie byli postrzegani jako szare myszki, których nikt nie zauważa. A przecież od stroju zależy tak wiele. To właśnie strój ma największe znaczenie jeśli chodzi o to, jak inni nas postrzegają. Przecież najpierw oceniamy wygląd konkretnej osoby, to jak wygląda, jak jest ubrana a dopiero później mamy szansę na to, by osobę poznać z charakteru, by porozmawiać z nią.