Japonki, klapki, letnie kozaki i botki

Japonki, klapki, letnie kozaki i botki.

Większość osób się chyba zgodzi z tym, iż obuwie na lato powinno być lekkie, wygodne i idealnie pasować do wakacyjnej stylizacji. Oczywiście, tego rodzaju buciki są najczęściej bardzo kolorowe, często zdobione różnymi deseniami, sznureczkami, frędzelkami czy sprzączkami, w zależność od naszych upodobań.

Nie ulega wątpliwości to, że wraz z nadejściem upałów wiele pań wyjmuje z szaf stylowe japonki, które podczas lata są szalenie popularne. Mowa tu nie tylko o sportowych fasonach, zakładanych do szortów, ale i o eleganckich japoneczkach wspaniale pasujących do szykownych strojów. Otóż, najczęściej są one dekorowane kamyczkami, koralikami, cyrkoniami lub kwiatuszkami. Poza tym, wizytowe japonki często są także na obcasie lub koturnie i w tym wydaniu prezentują się na stopach wspaniale. Jednakże musimy pamiętać o tym, że nie zdają one egzaminu podczas zabaw tanecznych, gdyż zwyczajowo w trakcie szaleństwa na parkiecie, będą nam spadać z nóg. Nie zapominamy również o klasycznych klapkach, które cechują się bogatym asortymentem. Należy zaznaczyć to, że podobnie jak japonki zapewniają niesamowity komfort, nie obciążają zbytnio naszych stóp i możemy je zakładać do sportowych i stylowych kreacji. Ponadto, ładne są nie tylko buciki na płaskiej podeszwie, koturnie, słupku, ale także na obcasie, zwłaszcza grubszym i drewnianym. Oprócz tego, mogą one posiadać zabudowany czubek lub być stworzone z paseczków bądź sznurków. Niektóre z fasonów zdobione są kokardkami, kwiatami czy motylkami, im bardziej kolorowymi, tym lepiej.

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się też letnie botki, które często swym krojem przypominaj rzymianki. Warto zaznaczyć, że w tym wydaniu bardzo elegancko prezentują się na stopie, w związku z czym niejednokrotnie pełnią funkcję bucików wieczorowych. Na uwagę zasługują również botki siateczkowe, które swą niezwykle przewiewne. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się botki z frędzlami lub żabotem, które w ostatnim czasie są hitem numer jeden. A, co ciekawe w trakcie lata coraz większą popularnością cieszą się zjawiskowe kozaczki. Trzeba powiedzieć o tym, iż są one znacznie cieńsze od swych zimowych odpowiedników, dlatego się nie musimy martwić, że będzie nam w nich zbyt gorąco. W pierwszej kolejności należy tu wymienić zamszowe obuwie na płaskiej podeszwie, najczęściej sięgające łydek. Otóż, zwykle posiadają one marszczoną cholewkę, czasami wywijaną na zewnątrz. Nie miej gustowne są koronkowe kozaki, rewelacyjnie pasujące do kreacji wieczorowej lub ślubnej.

Nie zapominamy także o tym, że obuwie na lato powinno być wykonane z jak najlepszych materiałów, aby nas nie obcierało, ani stopa się w nich nie pociła. Dlatego stawiamy na buciki skórzane, a za to unikamy plastikowych czy fasonów ze sztucznych tworzyw, do których słońce okropnie przygrzewa. Jednak najważniejsze jest to, aby japonki, klapki, kozaki czy botki były dobrze dopasowane do stopy, gdyż chodzenie w za dużych lub za małych butach nie należy do przyjemności.