Moda i damska szafa

Wszyscy chcemy się modnie ubierać. Zwracamy uwagę na styl i nasz i ludzi, których mijamy. Jak wiemy każdy z nas ma inny gust. To, co podoba się nam wcale nie musi podobać się innym. Ale to przecież nie chodzi tylko o to, by podobać się innym, którzy na nas patrzą. Powinno zależeć nam przede wszystkim na tym, by dobrze czuć się w tym, co zakładamy na siebie. Dlatego też bardzo uważnie dobieramy ubrania. Liczy się i ich krój, wygląd, materiał, z jakiego zostały wykonane, ale i kolor czy odpowiedni rozmiar. Nie każdy z nas we wszystkim wygląda dobrze. Dlatego istotną rzeczą jest to, by przed zakupem ubrań dokładnie je przymierzyć. Rozmiar i odpowiednie dopasowanie tego, co nosimy odgrywa tu kluczową rolę. Dlatego musimy sobie uświadomić fakt, że nie kupujemy ubrań tylko dlatego, że są ładne, że ich kolor podoba nam się czy że pięknie wyglądają na manekinie. Po przymierzeniu takiego ładnego ciuszka może okazać się bowiem, że zupełnie do nas nie pasuje. Jednak, by to stwierdzić musimy bluzkę, spódnicę czy spodnie założyć na siebie.

Nasze szafy wyglądają różnie. Otwierając szafę w naszej garderobie można z łatwością określić, jaki styl ma osoba, która jest właścicielem takiej szafy. A przecież każdy z nas powinien pracować nad swoim niepowtarzalnym stylem, który wiele powie o nas samych, o naszym charakterze. Nie jest jednak łatwo dobierać ubrania, które idealnie do nas pasują, w których wyglądamy naprawdę dobrze. Czasami my sami nie umiemy obiektywnie ocenić tego, czy w czymś jest nam dobrze, czy wyglądamy ładnie, czy ubranie jest odpowiednio dopasowane pod różnymi względami. Dlatego też czasami warto się doradzić kogoś bliskiego, kto powie nam prawdę, kto nie będzie obawiał się skrytykować nasz strój jeżeli uzna, że nie wyglądamy w nim dobrze.

Nasza szafa, a dokładniej rzecz ujmując rzeczy, jakie w niej się znajdują powinny być co jakiś czas przeglądane i segregowane. Nie możemy gromadzić w szafach ubrań, w których od długiego czasu nie chodzimy, które są już zbyt ciasne czy niemodne. Takie rzeczy bez skrupułów powinny być usuwane.