Oryginalność a krytyka

Stawiamy na oryginalny wygląd. Czasami naprawdę musimy się natrudzić, by wyglądać dobrze, oryginalnie i niepowtarzalnie. Mamy wiele pomysłów na nasz wygląd, na nasz styl, jednak nie zawsze takie pomysły potrafimy przełożyć na rzeczywistość. Bywa i tak, że obmyślamy konkretną, bardzo oryginalną stylizację, jednak gdy przymierzymy konkretne ubrania, gdy założymy je na siebie okazuje się, że wcale nie wyglądamy tak dobrze, jak byśmy tego chcieli. Co zrobić, by wyglądać oryginalnie. Przecież nasi znajomi kupują w sklepach, w których i my kupujemy. Często zdarza się tak, że nabywamy podobne rzeczy, mamy takie same bluzki czy dodatki. A jeżeli taki element garderoby często powtarza się w stylizacjach ludzi, których spotykamy, oznacza to, że z całą pewnością nie jest to niepowtarzalny styl. A my bardzo chcielibyśmy sobie taką niepowtarzalność wypracować. Dlatego poszukujemy rzeczy oryginalnych i wyjątkowych i takich, które nie są dostępne w każdym sklepie. Warto więc wybierać takie sklepy, które nie są typowymi sieciówkami, na przykład takie z odzieżą używaną.

Nikt z nas nie lubi krytyki. Dotyczy to i naszego zachowania, postępowania i tego, jak się ubieramy. A przecież nie zawsze wyglądamy idealnie i doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Czasami nasi bliscy mówią nam to, że to co robimy, jak wyglądamy pozostawia wiele do życzenia. Krytykują nas delikatnie zwracając nam uwagę. My reagujemy na to różnie. Jedni obrażają się, inni przyjmują krytykę do siebie i zaczynają się zastanawiać nad nią.

Pamiętajmy o tym, ze jeżeli kilka osób mówi nam, że nie wyglądamy zbyt dobrze, że powinniśmy zrezygnować z takich konkretnych modowych rozwiązań być może faktycznie tak jest. Nie każdy z nas potrafi obiektywnie spojrzeć na siebie i na swój wygląd. Najgorszym jest jednak to, że nie mamy pokory, że nie potrafimy obiektywnie ocenić swojego wyglądu, za to jak najbardziej potrafimy krytykować innych, także i za to, jak się ubierają. A przecież czasami wcale nie mamy takiego prawa, by wypowiadać się jak ktoś wygląda. Jeżeli my nie chcemy być krytykowani nie krytykujmy innych.