Słomkowe kapelusze damskie i męskie

Słomkowe kapelusze damskie i męskie.

Wraz z nadejściem lata i ogromnych upałów, trzeba pomyśleć o nakryciu głowy, które będzie nas skutecznie chroniło przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Chociaż wybór wakacyjnych dodatków do stroju jest przebogaty, to i tak największym zainteresowaniem cieszą się słomkowe kapelusze, w których chętnie paradują zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Przede wszystkim, tego rodzaju nakrycie głowy jest przewiewne, lekkie i wygodne, a co najważniejsze także niedrogie, w związku z czym może pozwolić sobie na ich kupno praktycznie każda osoba. Otóż, przecięta ich cena oscyluje w granicach 20-30 złotych, ale na wystawach sklepowych odnajdziemy także kapelusze za grosze jaki i bardzo drogie fasony. Ponadto, mogą posiadać one niewielkie lub ogromne rondo, czasami mają wstążką lub sznurek, z pomocą których wiązane są pod szyją. Na uwagę zasługuje fakt, że letnie kapelusze cechują się bajeczną kolorystyką, jednakże największym zainteresowaniem cieszą się modele w barwie słomy. Oprócz tego, mogą być zdobione różnymi wzorami, zwykle paskami.

Trzeba zaznaczyć to, że w ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się kapelusze panama, które są ręcznie wyplatane. Nie ulega wątpliwości to, że niezwykle popularny jest tu biały kapelusz we francuskim stylu, uważany za bardzo elegancki oraz uniwersalny, gdyż z powodzeniem mogą go nosić panie i panowie. Poza tym, wiele wielbicieli posiadają kapelusze w stylu kolonialnym. Oczywiście, ogromną zaletą kapeluszy panama jest to, że z powodzeniem możemy je nosić zarówno na spacer z przyjaciółmi jak i zakładać na plażę. Nie zapominamy także o ślicznych kapeluszach w stylu lat 70. Charakteryzują się one dużym rondem, najczęściej wywiniętym z przodu lub z boku i udekorowanym kwiatem lub kokardą. Z pewnością, idealnie pasują one do letniej sukienki, dodają kobietom nieco romantyzmu i za ich sprawą, panie wyglądają, jakby pochodziły z innej epoki.

Warte polecenia są także kapelusze Fedora, których znakiem rozpoznawczym jest wklęsła fałdka wzdłuż główki. A, co ciekawe znany z noszenia tego rodzaju kapeluszy był Michael Jackson, chociaż stawiał on nie na słomkowe, lecz na materiałowe fasony. W mniejszym stopniu znany jest kapelusz kanotier, cechujący się niską, płaską główką i niedużym rondem, ozdobiony jest zazwyczaj czarną lub białą jedwabną wstążką. Ponadto, do dyspozycji mamy również kapelusze w stylu etnicznym, które cechują się nietypowym kształtem i barwą. Mowa tu choćby o oryginalnym kapeluszach chińskich lub hiszpańskich, po które sięgają osoby lubiące wyróżniać się z tłumu. Na końcu trzeba jeszcze powiedzieć o dziecięcych kapeluszach słomianych, które są niezwykle barwne i maluchy wyglądają w nich wspaniale.

Jak widać, asortyment kapeluszy słomkowych jest ogromny, dlatego żadna pani ani żaden pan nie będzie miał najmniejszych problemów z odnalezieniem idealnego wzoru dla siebie. Ale pamiętamy także o tym, żeby wakacyjny kapelusz idealnie współgrał z pozostałymi elementami stroju, w szczególności z letnią torebką i oryginalnym obuwiem.