Marki i porady modowe

Wiele osób stawia na markę. Ubieramy się w rzeczy, które są dobre jakościowo, które są markowe. Metka ma dla nas wielkie znaczenie. Dla niektórych z nas jest zdecydowanie ważniejsza niż sam wygląd ubrania. A nie jest to odpowiednie zachowanie. Oczywiście każdy z nas chciałby ubierać się w ubrania drogie, markowe, zaprojektowane przez najbardziej znanych projektantów. Jednak nie możemy popadać w przesadę. Powinno liczyć się przede wszystkim to, by w ubraniu wyglądać dobrze i tak też się w nim czuć. A przecież doskonale wiemy, że nie wszystkie rzeczy dobrze na nas leżą, nawet jeżeli zostały zaprojektowane przez tych najbardziej znanych. Nasze sylwetki są bardzo różne. Ludzie różnią się od siebie, mamy różny wzrost, różną wagę i różny wygląd. I dlatego też w sklepach dostępne są różne ubrania. Możemy przebierać, dobierać, oceniać, przymierzać. Czasami jest tak, że z przymierzonych kilku rzeczy nic nam nie pasuje a czasami zdarza się, ze wszystko co przymierzamy leży na nas idealnie. Stawiajmy na jakość ubrań.

Chętnie czytamy porady modowe i bierzemy je sobie do serca. Styliści, projektanci, wizażyści doradzają nam co mamy robić, jak mamy się zachowywać, by wyglądać dobrze. A doskonale wiemy, jak ważną rolę odgrywa nasz wygląd. Staramy się wiec zawsze być ludźmi zadbanymi i eleganckimi. Dlatego też stroje, n jakich założenie się decydujemy powinny być odpowiednio dobrane i dopasowane, i do naszej figury, i do charakteru. Niektóre porady modowe wydają nam się być śmieszne.

Wiele z nich zapamiętujemy i zaczynamy stosować w życiu. Faktycznie zgadzamy się z tym, że są pewne modowe triki, które sprawiają, że wyglądamy lepiej, szczuplej, modniej. Pamiętajmy jednak o tym, że to my mamy ostateczne zdanie na temat tego, jak wyglądamy. To przede wszystkim my sami mamy czuć się dobrze i wygodnie w naszych ubraniach i wszelakie porady modowe nie zawsze muszą nam pasować, nie zawsze musimy się z nimi zgadzać. Wypracujmy sobie swoje własne zdanie na temat mody. To jest szalenie dla nas istotne. I nie zapominajmy o tym.