Sklepy i trendy

Kochamy zakupy. Niektóre z nas w sklepach z ubraniami mogłyby spędzać całe dnie. Polujemy na okazje, szukamy wyprzedaży. Jeżeli robienie zakupów to nasze hobby, jeżeli do sklepów wychodzimy często wówczas z całą pewnością udaje nam się wyłowić prawdziwe perełki w przystępnych cenach. A wszystkie sklepy, także i te z ubraniami przygotowują dla swoich klientów obniżki cen, promocje, wyprzedaże. I to właśnie na taki okres wyprzedaży polujemy najbardziej. Często nie możemy się już doczekać tego, gdy sklepy ogłoszą wielkie posezonowe wyprzedaże ubrań. Każdy z nas ma swój własny styl. Podobają nam się konkretne rzeczy, kolory, kroje. Wiemy, w czym wyglądamy dobrze a czego nigdy w życiu na siebie byśmy nie założyły. Najważniejsze jest to, by mieć taką świadomość siebie. Musimy poznać swoje ciało, musimy je zaakceptować. Wtedy dopiero polubimy siebie, polubimy to, jak wyglądamy. A znalezienie ubrań, w których będziemy wyglądać dobrze nie będzie stanowiło żadnego problemu. I o to przecież chodzi.

Obserwując modę, pokazy i kolekcje w sklepach bardzo szybko możemy wywnioskować, co w danym sezonie jest modne. A jak wszyscy wiemy takie trendy pojawiają się co sezon. Każdego roku są jakieś ubrania, które są szalenie modne, w których chodzą wszyscy. Również i nam zależy na tym, by nasza szafa uważana była za szafę modną.

Dlatego też regularnie wybieramy się na zakupy i kupujemy to, co modne, to co wpadnie nam w oko. Pamiętajmy jednak o tym, że nie wszystko to, co jest modne i polecane przez stylistów nadaje się do tego byśmy to my takie rzeczy nosili. Musimy mieć świadomość naszej sylwetki, naszej figury. Jeżeli mamy kilka kilogramów nadwagi a nasza sylwetka odbiega nieco od tej idealnej wówczas lepiej zrezygnujmy ze spódniczek mini, które są tak bardzo modne. Nauczmy się dobierać takie rzeczy, w których naprawdę dobrze wyglądamy, które maskują nasze niedoskonałości a uwypuklają nasze walory. Nie podążajmy ślepo za modą, bo to przecież nie o to chodzi. Miejmy swój własny styl i swoje zdanie.