Dopasowanie ubrań i dodatki

Każdy element ubrania, jaki zakładamy na siebie musi być odpowiednio dopasowany do naszej sylwetki. A przecież wszyscy wyglądamy inaczej, różnimy się chociażby sylwetkami, dlatego też każdy z nas powinien indywidualnie dopasowywać swoje ubrania, w jakich będzie chodził, jakie będzie zakładał. Podstawą jest oczywiście przymierzenie tego, co zamierzamy kupić. Kupowanie na tak zwane oko często okazuje się być nieodpowiednią decyzją. To, co wygląda ładnie, co wydaje nam się być dopasowane nie zawsze takie się okazuje. Jednak nie stwierdzimy tego zanim nie przymierzymy konkretnego ubrania. Wybierajmy elementy garderoby, które będą dobre jakościowo, które będą nam służyć przez dłuższy czas a przynajmniej przez jeden sezon czyli przez kilka miesięcy. Coś, co jest ładne wcale nie musi być dobre jakościowo. A nam zależy przecież na tym, by kupić rzecz, która nie rozpadnie się po pierwszym praniu. Dlatego zwracajmy uwagę na markę, na skład materiału, na firmę. Kupujmy tylko dopasowane rozmiarowo ubrania.

Nasz styl ubierania się to nie tylko ubranie, jakie zakładamy na siebie, ale także i dodatki, które są wykończeniem całości. Często to właśnie one są typową kropką nad i. Dobieranie odpowiednich dodatków również może być zadaniem dość trudnym. Nie możemy przesadzić, nie możemy postawić na zbyt wielką ilość takich dodatków jednocześnie. Dlatego zakładając strój zastanówmy się, jakie dodatki będą do niego pasować, co założyć, jak wykończyć efekt końcowy.

Czasami wystarczy tylko niewielka, subtelna biżuteria a czasami stawiamy na bardziej zauważalne dodatki, na przykład na masywne, wręcz toporne bransolety, na szerokie pasy czy kolorowe apaszki, jakie zawiązujemy na swoich szyjach. W swoich szafach powinniśmy mieć kilka różnych zestawów dodatków na każdą okazję. Inne dodatki wybieramy przecież do pracy a inne zakładamy na imprezę. Czasami jednak lepiej jest zrezygnować z kolejnego elementu dekoracyjnego niż przesadzić i złożyć o jeden za dużo. Musimy mieć pewien umiar i wyczucie. Wiele osób kocha takie dodatki i ma ich naprawdę wiele.